BPMET
ZAKŁAD PRZEMYSŁOWO USŁUGOWY

BP MET
Zakład Przemysłowo usługowy
Repki 08-307, Sawice Bronisze 1
tel: 510 893 783
tel: 664 644 669
Dysponujemy halami produkcyjnymi i magazynowymi o powierzchni 2500 m2 wyposażonymi w nowoczesne maszyny. Nasz park maszynowy liczy ponad 60 maszyn. Nowoczesne maszyny zapewniają nam produkcję na najwyższym poziomie i dają możliwość bezpiecznej realizacji nawet najbardziej odpowiedzialnych zleceń.

Posiadamy między innymi:
 • Wypalarki plazmowe sterowane komputerowo CNC
 • Centra Obróbcze
 • Nowoczesne piły tnące
 • Frezarki
 • Wszelkiego rodzaju giętarki automatyczne
 • Hydrauliczne Prasy Krawędziowe
 • Tokaarki konwencjonalne
 • Automaty spawalnicze
Dysponujemy również urządzeniami do fazowania, szlifowania, cięcia, wiercenia, gradowania oraz posiadamy własną narzędziownię, dzięki której jesteśmy w stanie wykonać narzędzia potrzebne do produkcji.

Mając na uwadze ciągły rozwój firmy i jednocześnie poszerzanie oraz podnoszenie jakości produktów, jesteśmy w trakcie ciągłej modernizować naszego parku maszyn, aby sprostać najbardziej nietypowym zleceniom naszych Klientów.

Frezarka

Frezarka FWF 32J2 została w pełni odbudowana, posiada parametry techniczne zgodnie z dokumentacją techniczno-ruchową DTR, warunkami odbioru technicznego WOT oraz Polskiej Normy.
Dane techniczne FWF 32J2
 • powierzchnia robocza stołu [mm] - 1300 x 320
 • ilość rowków w stole - 5
 • szerokość rowków [mm] - 18
 • rozstawienie rowków [mm] - 63
 • przesuw wzdłużny [mm] - 850
 • przesuw poprzeczny [mm] - 255
 • przesuw pionowy [mm] - 430
 • kąt skręcenia stołu [°] - ±45
 • ilość stopni posuwów - 21
 • ilość stopni prędkości wrzeciona - 16
 • zakres prędkości [obr/min] - 56÷1800
 • odległość osi wrzeciona od belki [mm] - 152
 • odległość osi wrzeciona od pow. stołu [mm] - 430
 • moc silnika napędu głównego [kW] - 5,5
 • wymiary gabarytowe[mm]:
 • długość - 2200
 • szerokość - 1675
 • wysokość - 1995>
 • ciężar obrabiarki [kG] - 2280

Automat Spawalniczy

Ogromny potencjał, techniczny triumf Zasilany z sieci 3 fazowej POWERTEC® 425S jest źródłem prądu stałego o prądzie wyjściowym 420 A w cyklu pracy 40%. W zestawie z podajnikiem LF-24M jest idealny do półautomatycznego, przemysłowego spawania metodą MIG/MAG stali niskowęglowych, stopowych i aluminium. Doskonałe własności łuku -przy spawaniu w mieszankach gazowych i 100 % CO2. Wieloskokowa regulacja napięcia łuku umożliwiająca precyzyjny dobór parametrów. Dodatkowy dławik zapewnia znakomite własności łuku spawalniczego . Spełnia normy IEC974-1, ROHS i CE dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności.
ZASILANIE: 230/400V/3/50-60
PRĄD SPAWANIA: 420A/35V@40%, 345A/31.5V@60%
BEZPIECZNIK: 50/32A
ZAKRES PRĄDU: 30-420A
WYMIARY ( WXSXD): 875 mm x 700 mm x 1035 mm
WAGA NETTO: 151 kg

NOŻYCE UNIWERSALNE BENDICROP 1- I 2-CYLINDROWE

Dwucylindrowe urządzenia BENDICROP 60 i 85 posiadają wbudowaną stację gięcia płaskowników, wykrojniki trójkątne, a także opatentowany system cięcia płaskowników z minimalnym odkształceniem. BENDICROP 50 to maszyna jednocylindrowa, którą wyposażono w aż 5 stacji roboczych.
Urządzenia BENDICROP występują w kilku wersjach o różnych prześwitach gardła:
 • Bendicrop 50 gardło 177mm
 • Bendicrop 60 S gardło 250mm
 • Bendicrop 60 SD gardło 500mm
 • Bendicrop 85 S gardło 300mm
 • Bendicrop 85 SD gardło 500mm

Prasa krawędziowa

CNC RICO PRCN - maksymalnie zaawansowana, synchroniczna prasa krawędziowa o innowacyjnej konstrukcji której celem jest uzyskanie wysokiej sztywności ramy a co za tym idzie - doskonałej jakości gięcia. Zamierzone efekty producent uzyskał dzięki :
 • rozmieszczeniu siłowników bliżej osi maszyny w specjalnie zaprojektowanym profilu nośnym w kształcie litery H
 • wzmocnieniu dolnej części konstrukcji przez wstawienie potężnych belek wzmacniających oraz spajającej podłogi stalowej.
 • mocnej ramie, wzmacnianym gardle ramy, ułożyskowanych trzech prowadnicach belki górnej oraz zakotwieniu górnej belki na uchwytach kulowych w kąpieli olejowej z dodatkowym stopniem swobody.
Dzięki takiej koncepcji uzyskano zmniejszenie deformacji struktury o 60% w stosunku do konkurencyjnych maszyn co zasadniczo poprawia jakość gięcia, trwałość struktury, trwałość elementów mechanicznych prasy krawędziowej a także zmniejsza potrzebę i zakres stosowania kompensacji strzałki ugięcia.

Szerokie, zaawansowane wyposażenie krawędziarki do wyboru np: sterowniki CNC DELEM lub CYBELEC, szybki zderzak wieloosiowy, laserowe systemy zabezpieczeń, duże gardło, duże rozwarcie i duży skok belki, wysoka szybkość pracy, pomiary kąta gięcia i wiele innych innowacyjnych rozwiązań ułatwiających użytkowanie i poprawiających jakość produktu finalnego. Oprogramowanie na PC.
Obrotnik spawalniczy BY-600 to uniwersalne urządzenie pomocnicze stosowane w prostych i częściowo zautomatyzowanych procesach technologicznych. Jest szczególnie przydatne przy spawaniu elementów walcowych, takich jak rury, zbiorniki itp. Pozwala na bezpieczne, dokladne i szybkie spawanie w optymalnej pozycji.

Tarcza obrotnika może być pochylana w zakresie 0 -90 stopni. Wyposażona jest w rowki montażowe, w ktorych można montować szczęki i uchwyty. Urządzenie ma możliwość wyboru kierunku obrotu tarczy obrotnika i regulowania prędkości obrotowej. Wyposażone jest w pedał sterowniczy (start-stop) umożliwiający sterowanie pracą bez odrywania rąk od spawnia.
Dane techincze
Zasilanie: 230V 50Hz
Moc silnika: 200
Nośność (pozioma/pionowa): 600/300 kg
Średnica obrabianych elementów : 693 mm
Obroty: 0,1-1,8 obr/min
Regulacja obrotów: płynna
Nachylenie stołu: 0-90o
Średnica stołu: 650 mm
Waga: 120 kg

Przecinarka taśmowa CF – NC Automat

Przy przecinarkach automatycznych CFNC praca jest w pełni zautomatyzowana. Po załączeniu maszyny odbywa się cały cykl cięcia tzn. przesunięcie materiału do taśmy tnącej, zamocowanie ciętego detalu w imadle hydraulicznym, opuszczenie ramienia do cięcia sterowany jest hydraulicznie.
Parametry cięcia jak ilość sztuk ciętych detali, ich wymiary, prędkość taśmy programowana jest na panelu sterowniczym. Wszelkie błędy wynikłe w procesie cięcia wyświetlane są na wyświetlaczu na panelu sterowniczym. Jednorazowa maksymalna długość podawana przez podajnik automatyczny wynosi 500 mm ewentualnie wielokrotności tego wymiaru przy dłuższych detalach. Regulacje siły ścisku imadła podającego i mocującego, oraz szybkości podawania materiału przecinarki tego typu posiadają w standardzie. Przecinarki NC posiadają możliwość zamontowania ścisków odgórnych niezbędnych przy cięciu detali w pakietach. Przy korzystaniu z przecinarek typu NC istnieje możliwość manualnej obsługi tych urządzeń.
Wówczas każda operacja może być sterowana oddzielnie. Przy przecinarkach automatycznych NC praca jest w pełni zautomatyzowana. Po załączeniu maszyny odbywa się cały cykl cięcia tzn. przesunięcie materiału do taśmy tnącej, zamocowanie ciętego detalu w imadle hydraulicznym, opuszczenie ramienia do cięcia sterowany jest hydraulicznie.
Wysoka dokładność podawania materiału zachowana jest również w przypadku konieczności wielokrotnego podania materiału np. przy cięciu dłuższych odcinków. Pojedyncze jednorazowe podanie wynosi maks. 500 mm. Uzyskując wysoką szybkość podawania zachowujemy wysoką dokładność. Centralny panel sterowania z dużym kolorowym ekranem dotykowym (7,5 ") zapewnia proste, intuicyjne sterowanie wszystkimi funkcjami maszyny. System sterujący umożliwia zaprogramowanie do 60 programów, pomocnych przy szybkim nastawianiu często stosowanych długości Każdy program można oznaczyć, np. numerem rysunku. Możliwość zaprogramowania i cięcia różnych ilości sztuk jak i długości, z jednego kawałka materiału materiału bez dodatkowych czynności operatora. Maszyna może pracować w trybie automatycznym, półautomatycznym lub ręcznym. Podczas ustawiania maszyny w trybie ręcznym, można kontrolować wszystkie funkcje urządzenia osobno. Przecinarka posiada w standardzie regulację siły ścisku zarówno imadła podającego jak i stałego. Również falownik to wyposażenie standardowe. Zapewnia on płynną regulację prędkości taśmy tnącej w zakresie 15-90 m / min. Przecinarki NC są wyposażone w wymienny pojemnik na wióry.

Wypalarka kompakt

Wypalarki plazmowe ELMACH skonstruowano z myślą o prostej i wygodnej obsłudze oraz niedrogiej eksploatacji, zachowując jednocześnie maksymalne możliwości urządzenia. Wypalarki plazmowa Elmach zaopatrzono w bardzo wydajne sekcje odciągowe, bezprzewodowe sterowanie ręczne, źródło plazmy oraz oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta. Instalacja osi obrotowej pozwoli na wypalanie w rurach. Dzieki takim rozwiązaniom wypalarka staje się wygodnym urządzeniem przy pomocy którego możemy zrealizować bardzo zróżnicowane rozkroje blach rur i profili pod względem grubości jak i gatunku materiału, uzyskując przy tym dużą dokładność ciecia dochodzącą do 0.1mm. Możemy zrealizować rozkrój stali czarnej , nierdzewnej, aluminium, miedzi itp. Przy pomocy dołączonego oprogramowania w języku polskim w prosty sposób możemy narysować detal, wykonać rozkład na arkuszu blachy i następnie wyciąć rozpoczynając od początku lub dowolnego miejsca zaplanowanego rozkroju. Opcjonalnie, wypalarka może zostać wyposażona w oprogramowanie do rozkroju kształtek wentylacyjnych, dając nam możliwość szybkiego wycięcia tego, czego potrzebujemy w danej chwili z tematyki wentylacji i klimatyzacji. Wypalarka zaopatrzona w podwójny system wykrycia blachy sprawia że pomiar odkształceń nawet skorodowanej blachy nie stanowi żadnego problemu. Cyfrowy regulator THC kontroluje wysokość palnika podczas cięcia, co sprawia, że cięcie jest dobrej jakości oraz żywotność materiałów eksploatacyjnych jest maksymalna. Wypalarki ELMACH zaopatrzono w wydajne sekcje odciągowe do odprowadzania zanieczyszczonego powietrza z jej wnętrza do systemu filtrowentylacji. Maszyna posiada szuflady do których po wycięciu spadają niewielkie detale. Dzięki temu również utrzymanie maszyny w czystości jest proste. Podsumowując, wypalarki ELMACH kompakt to niedrogie urządzenia, proste i wygodne w obsłudze łatwe w utrzymaniu w czystości i niedrogie w eksploatacji.
Specyfikacja:
dostępne obszary robocze
 • 2000x3000
Max prędkość cięcia 7m/min
Prędkość biegu jałowego 20m/min
Podwójny system wykrycia blachy – ( pozwoli na poprawny pomiar odkształceń również skorodowanej czy zabrudzonej piaskiem blachy )
kontroler wysokości palnika – (precyzyjnie utrzymuje wysokość palnika podczas cięcia)
Zintegrowany pulpit sterowniczy w wersji Standard lub Flat
Bezprzewodowe sterowanie ręczne
Oprogramowanie sterujące w wersji polskiej ( lub innej).
Sekcyjny stół odciągowy (sprawia że nawet niewielki wentylator zabierze zanieczyszczone powiertze z niewielkiego obszaru pod palnikiem)
system antykolizyjny palnika ( zabezpiecza palnik przed ewentualnym uszkodzeniem

opcje dodatkowe :
 • Palnik gazowy
 • Regulator wysokości palnika gazowego
 • Osobny suport palnika plazmowego i gazowego.
 • Wskaźnik laserowy
 • Stół dostosowany do wypalania w profilach
 • Napędy serwo
 • Elektrostatyczna stacja oczyszczania powietrza
ZPU BPMET
Piotr Kazimierczuk
08-307 Repki
Sawice Bronisze 1
NIP 823-106-47-02
Tel.510 893 783
Tel.664 644 669
biuro@bpmet.pl
piotrkazimierczuk1@wp.pl
Formularz Kontaktory
IMIĘ I NAZWISKO:
Proszę podać Imię.
EMAIL:
Proszę o podanie Maila.
TEMAT MAILA:
Proszę podać temat maila.
TREŚĆ MAILA:
Wpisz treść wiadomości.
Dziękujemy. Mail został wysyłany.
Wiadomość wysłana. Sprawdz potwierdzenie wysłane na podanego przez Ciebie maila.
Wyślij